Czas to pieniądz, czyli jak zaprzyjaźniłam się z Timeline

Udostępnij na:

Facebook
LinkedIn
Twitter
Email

Udostępnij na:

Facebook
LinkedIn
Twitter

Ostatnio przeczytałam gdzieś, że czas jest naszym największym aktywem.

I chyba rzeczywiście tak jest.

Bez względu na to ile mamy lat, pieniędzy, czy doświadczenia doba zawsze będzie miała 24 h.

Warto zatem dobrze inwestować w czas, który mamy do swojej dyspozycji. Nie rozciągniemy go – przecież nie jest z gumy.

Pracujemy długo, coraz dłużej. Brakuje nam czasu dla bliskich, dla siebie. Nie odkrywam w tym momencie Ameryki – sama mierzę się z tym problemem. Tak – problemem jakim jest brak czasu.

Jak go wygospodarować, jak znaleźć, jak mądrze wykorzystać? Co robić, by stał się sprzymierzeńcem, a nie wrogiem? Po prostu – jak żyć? ;).

Zaczęłam o czasie myśleć również w kontekście mojego dnia codziennego i zarządzania kancelarią. Co mogłabym zrobić w mojej pracy, żeby pracować efektywniej, mieć nad wszystkim względną kontrolę i jeszcze czas na coś oprócz pracy.

Myślałam też o czasie w kontekście pieniędzy – czasu i doby nie wydłużę – to co mogę zrobić, żeby zarabiać więcej?

Najpierw trafiłam na książkę Doroty Hołubiec „Zarządzanie kancelarią prawną”, w której znalazłam informację o programach do zarządzania kancelarią.

Pomyślałam, że taki program to świetna rzecz, bo nie dość, że wiesz ile pracujesz – Ty i Twoi pracownicy, masz kontrolę nad zleceniami i wpływ na terminowość wykonywanych prac, to jeszcze wiesz (bo możesz to obliczyć), czy Twoja kalkulacja/oferta, którą skierowałaś/łeś do Klienta finalnie się Tobie opłacała, czy nie.

Jestem fanką wprowadzania takich usprawnień do pracy prawnika – nowe technologie, AI, CRM i wiele innych, które mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności mojej pracy, spowodowania, że choć w tym technicznym aspekcie stanie się lżejsza i łatwiejsza.

Niestety początkowo zetknęłam się z mało przejrzystymi i nieintuicyjnymi programami, z których szybko rezygnowałam. Nie miałam siły przebijać się przez etapy i procedury, które mnie przerażały lub/i zniechęcały. Brakowało im prostoty, której tak bardzo szukam we wszystkich tego typu rozwiązaniach.

Trafiłam w końcu na program, który miał te cechy, których szukałam. Był prosty, intuicyjny i użyteczny. Czego chcieć więcej?

Timeline, bo o nim piszę, jest łatwy i szybki w obsłudze i na dodatek mobilny. Dla kogoś takiego, jak ja przez zdecydowaną większość dnia pracuje z Iphone to baaaaardzo duży plus.

Uznałam, że powinnam Wam o tym napisać.

W czasach, gdy prawników jest coraz więcej, sytuacja na rynku jest ciężka, a konkurencja coraz większa, warto w coś zainwestować.

A w co lepiej inwestować, jak nie w profesjonalne podejście do Klienta? Klienta, który, jak już trafi do kancelarii, to przekona się, że zostanie sprawnie i szybko obsłużony, a przede wszystkim będzie wiedział za co płaci. W końcu dostanie czytelnie przygotowany time sheet. Ale to tylko jedna z funkcji tego programu. O reszcie przeczytajcie tu: 

https://timeline.smartshack.pl/

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pozostałe wpisy

Rycząca czterdziestka i dziecko

Tak. Jestem czterdziestką i jestem z tego dumna. Taka refleksja z okazji kolejnych już 40 urodzin ;). Nie będę zaklinać rzeczywistości, że czterdziestka to nowa ...
CZYTAJ WIĘCEJ →

Pustka

Od miesiąca praktycznie nic nie napisałam. Czuję totalną pustkę, a z drugiej strony 100000000000000 myśli przebijających się do mojej głowy. Ktoś kiedyś dawno napisał „obyś ...
CZYTAJ WIĘCEJ →

Full profeska

To był ciężki tydzień. I nie chodzi mi bynajmniej o to, że miałam dużo pracy. Pojęcie „dużo pracy” jest bowiem względne. Uważam, że każda kobieta ...
CZYTAJ WIĘCEJ →

Praca zdalna

Praca zdalna – niespełnione marzenie wielu osób na etacie, jak i pracujących B2B, siedzących w biurze długie godziny. Czy to naprawdę takie spełnienie marzeń? Jak ...
CZYTAJ WIĘCEJ →

Najtrudniej jest wrócić

Podobno najtrudniej jest zacząć. Zacząć ćwiczyć, biegać, pisać. I trochę to prawda i trochę nieprawda. Dla mnie najtrudniej było wrócić. Wrócić do pisania (swoją drogą ...
CZYTAJ WIĘCEJ →

Planowanie wakacji

Kiedy myślicie o wakacjach to o czym tak dokładnie? Ja o przysłowiowym świętym spokoju najczęściej. Potem jednak z reguły zaczynam się zastanawiać, co to w ...
CZYTAJ WIĘCEJ →
Scroll to Top
Skip to content